אלי סמוכה עו"ד לראשות העיר – צעד ראשון בהחלפת רן קוניק

 


ראש העיר גבעתיים הבטיח שקיפות וחלק מתושבי גבעתיים מרגישים שקופים

אלי סמוכה- סגן ראש העירייה לשעבר וכיהן במועצת העירייה 20 שנים רצופות

שנה טובה, שנת שלום וביטחון ומנהל תקין בעיריית גבעתיים


אלי סמוכה מכתיב לרן קוניק ראש העירייה את סדר היום בפעולות העירייה

רן קוניק החליף את רצפת אולם ספורט בבית ספר "אלון" רק לאחר התראה של אלי סמוכה בעניין.

ראש העירייה החל במהלכים להכנת תוכנית מתאר חדשה אשר תתאים לצורכי הבנייה העכשוויים, זאת בעקבות ביקורת חריפה שלי.

ראש העירייה פרסם מכרז לתפקיד מבקר עירייה לאחר שחשפתי שראש העירייה רומס את פקודת העיריות ואינו ממנה מבקר עירייה מזה 3 שנים.

 

קוניק א, ב, ג,ד, ה

קוניק א תקראו בדפי התעמולה הזולה של עיריית גבעתיים, הכוללת מקומונים ואלפי כרוזים שהעירייה מפזרת

קוניק ב תקראו בתחקיר העיתון גלובס מיום 27.07.2016, שכותרתה "מדרון חלקלק בגבעתיים" ראש העירייה  נבהל ונכנס לפאניקה מהכתבה והגיש תלונה במשטרה נגד מודד העירייה.

קוניק ג  ניתן לקרוא בכתבה של news1, כתבה של יואב יצחק בעניין מינוי של עמי הירשטיין בתאגיד עירוני.

קוניק ד  נחשף בחדשות גלובס  ביום 25/26 ספטמבר 16 בכותרת "עבירות בנייה בגבעתיים, עקב המניפולציה שביצעתם כלפי ,,,, "

ראש העירייה בפאניקה

לפני כחודש ימים פרסמתי את הידיעה שכותרתה "ראש העירייה מפחד להחליט". בצעד חסר תקדים החליט ראש העירייה לנצל כספי ציבור כדי לחפות על מחדליו לפיהם לא טרח להכין תוכנית מתאר עירונית המסדירה את מדיניות העירייה וזכויות הבנייה בעיר.

ראש העירייה פרסם כרוז שכותרתו "הודעה חשובה לתושבי גבעתיים". להודעה אין תאריך וזה לא במקרה. ראש העירייה מנסה להטעות את התושבים ולגרום לחלק מהתושבים לחשוב שראש העירייה פעל ופועל להכנת תוכנית מתאר עוד בטרם פרסמתי על היעדר תוכנית מתאר מעודכנת.

הדף חולק על חשבון משלמי הארנונה בתיבות הדואר, הדפסה, עריכה וחלוקתו של הדף עלו לפחות 30,000 ש"ח וכל זאת כדי לנסות ולהראות שפרסומי אינם נכונים.

ראש העירייה מפחד להחליט

בדיונים בוועדה לתכנון ובניה בעניין תמ"א 38 קיים בלבול וחוסר בהירות לעניין קידום תוכניות תמ"א 38.

במקרה אחד היזם הציע להקים גינה גדולה באזור בתמורה לאישור מגדל בן 22 קומות.

ראש העירייה ישן 3 שנים ועל כן לא מצא לנכון להכין תוכנית תוכנית מתאר כך שליזמים יהיו ברורות זכויות הבנייה במתחמים גדולים של כ2,4,6,8,10 דונם.

מגרשים מדרוניים- המשטרה בדרך…

מסתעפת חקירת המשטרה בכל הקשור למגרשים מדרוניים שאושרו על ידי ראש העירייה בגבעתיים.

יזמים שלא קיבלו הקלות של תוספת 15% באחוזי הבנייה עקב קיומו של מגרש מדרוני הנמדד בשיטה חדשה מחצר השכנים ולא מגבול המגרש, רשאים להגיש תביעות במיליוני שקלים נגד עיריית גבעתיים בעניין.

בית ספר תלמה ילין

מוניתי לחבר עמותת "תלמה ילין" וליושב ראש ביקורת העמותה.

בימים אלה רשם העמותות בודק תלונה שלי בעניין התנהלות העמותה.

כאן המקום להזכיר כי מנהל בית הספר בעבר נטל כ250 אלף ש"ח ויצא "לגייס תרומות" בארצות הברית ותושבי גבעתיים לא יודעים כמה כסף גויס.

ראש העירייה מוביל אסון

בנושא החנייה

ראש העירייה אישר הוספת 11 יחידות דיור ללא חניה, ללא ממדים ברח' ויצמן 14 גבעתיים מול העירייה, תמ"א 38 ללא תוספת חניה המצאה חדשה בגבעתיים ושמה "כופר חניה", כלומר ראש העירייה  יאשר הוספת מאות או אלפי דירות ללא חניה. בעירייה אומרים  אחרי המבול.

סיעת עלה תאנה במועצת העירייה

מרץ בראשות ויוי וולפסון  הליכוד בראשות טלי ארגמן ואורי רשטיק מסיעת העבודה ומושיק גולדשטיין מסיעת הבית היהודי, להלן סיעת עלה התאנה המשותפת  משמשים עלי תאנה למחדלי ראש העירייה.

איחוד גבעתיים עם העיר השכנה

 על רקע חובות העירייה, האם נתאחד?   

פקקי תנועה מיותרים

ראש העירייה מתרשל ומתעלם  מחובתו לצמצם עומסי תנועה בעיר מסרב לבצע תוכנית בניין עיר מאושרת לפיה התווסף נתיב לנסיעה נוסף ברח' ערבי נחל מגבעתיים לכיוון רכבת ארלוזרוב.

ביצוע התוכנית יצמצם מאוד את פקקי התנועה מדי בוקר ברח' ערבי נחל.

מנכ"ל העירייה

דרשתי שקיפות בעניין הוצאות רכב וכיבוד  חודשיות של המנכ"ל  ראש העירייה התנגד

מנכ"ל העירייה החליט להיעזר בחבריו ולגייסם האחד לתפקיד יועץ משפטי והשני לתפקיד יועץ כלכלי, כל אחד מהם קיבל בתחילת הקדנציה כ-30,000 ₪ בחודש, מנכ"ל העירייה בעבר בעיר "גדולה" כמו גבעתיים לא העסיק יועצים כלכליים ו/או משפטיים בשפה פשוטה מנכל אחד במחיר 3, בחלק מהכהונה של ראש העירייה

יחיאל אושרי

מכהן כמנהל אגף התברואה, יחיאל אושרי התקבל לעבודה ע"י אפי שטנצלר

בשנת 1993 זאת לאחר "שהתנדב לתלות שלטי בחירות בעבור שטנצלר" היום קוראים לזה מינוי פוליטי אסור, יחד  התקבלו לעבודה גם אשתו בנו ואחיו לעבוד בעירייה

אושרי נתקבל לעבודה ללא השכלה אקדמאית כלשהי.

פניתי בכתב לאושרי במספר נושאים בתחום סמכותו אך לא זכיתי לתשובה עניינית.

חינוך 1 כישלון של ראש העירייה

פרופ' אופלטקה מרצה לחינוך מחזיק תיק החינוך בעירייה.

לפני שלוש שנים נפתחה שנת הלימודים של כיתות א', כיום כיתה ג', בביה"ס בורוכוב כאשר בשתי כיתות היו 39 תלמידים ובכיתה הנוספת 37 תלמידים, לא צריך פרופ' כדי להביא את גבעתיים למצב עגום שכזה.

כיתה ד'4 בבית ספר בורוכוב- כדי להתגבר על בעיית הצפיפות הוקמה כיתה ד'4, אליה מגיעים כמחצית התלמידים מכל כיתה עמוסה. הגיעו תלונות על היעדר אפשרות להבין את לימודי המדעים בכיתה ד'4 עקב רעש מתמיד המפריע לניהול השיעור. וועדי ההורים שהקמתי בעניין זה נוטרלו ע"י "כוח עליון".

חינוך 2 כישלון של ראש העירייה

פרופ' אופלטקה לא דאג  להגדיל את כמות הנדרשת של המנסרות המשולשות המסייעות להמחשת תופעת הקשת בענן במסגרת לימודי המדעים, לא דאג להכפלה של כמות החומרים הנרכשת למעבדות המדעים בבתי הספר, העירייה משקיעה מעט מאוד בעזרים למעבדות.

חינוך 3 כישלון של ראש העירייה

מחסור חמור במקומות לילדים במעונות בגבעתיים וכן מחסור בגני ילדים עד גיל 3. רשימה ארוכה של ממתינים משבשת את חייהם של זוגות צעירים רבים חינוך 4 כישלון של ראש העירייה

עניין הוזלת מחירי הצהרונים והחוגים מופעלים ע"י העמותה העירונית "קהילתיים" עלה לסדר היום בישיבת מועצת העירייה ביום 1.11.2016.

ראש העירייה נשאל על פעולות העירייה להוזלת העלויות להורים. ראש העירייה התבלבל וחשב כנראה שאתמול נבחר לראשות העירייה ולא לפני 3 שנים ועל כן ענה כי בשנה הבאה תבחן אפשרות להוזלת מחירי הצהרונים ושאר הפעילויות של עמותת "קהילתיים".

עולה מכאן שבמקרה הטוב, רק בחלוף 4 שנים לכהונתו של ראש העיר, יחל ראש העיר במשא התעוררות בעירייה ויתחיל לבדוק או יסיים את האפשרות להוזלת הצהרונים והחוגים במסגרת "קהילתיים", המשכורות המנופחות של חלק מעובדי העירייה חשובות יותר לראש העירייה מאשר הוזלת הצהרונים.

הורים שהגיעו לישיבת המועצה למחאות על מחירי הצהרונים הושתקו בדרך לא מכובדת ע"י חלק מאנשי מטה הבחירות של ראש העירייה.

היעדר טיפול בניקוז מי הגשמים

מנכ"ל העירייה שעלות שכרו ועובדי לשכתו והוצאות יועציו והוצאות נלוות הינה פי שניים לפחות מכל מנכ"ל קודם בעירייה  "שכח" לוודא כי כל קולטני מי הגשמים נוקו לפני החורף האחרון .

מנהלי רובע

יש לבטל את חלוקת העיר לרובעים ומינוי מנהלי רובעים, הרעיון מתאים לעיר גדולה כמו: לונדון פריז ות"א.

תוכנית הבראה-אין, הבזבוזים נמשכים, העובדים חוגגים

מנגנון העירייה מנופח ומסואב, ראש העירייה מעדיף את אינטרס העובדים על אינטרס התושבים בעניין זה.

הבחירות לעירייה

יתקיימו באוקטובר 2018 יו"ר סיעת מרץ מונתה לסגנית בשכר החל מחודש מאי 16, עלות שכרה כ-40,000 ש"ח בחודש, כלומר 480,000 ש"ח בשנה, איפה השקיפות שראש העיר הבטיח? מדוע לא מפרסמים את שכר הסגנים ו10 הבכירים בעירייה?

סיעת עלה התאנה המשותפת  מדהימה בשתיקתה הרועמת משאירה את התושבים יתומים, לא נשמע קולה בעניינים: סירוב ראש העיר להרחיב שעות קבלת קהל במנהל ההנדסה, סירוב להרחיב את שטחי המשרדים במנהל ההנדסה, סירוב לקרצף ולחדש את הכביש ברח' כצנלסון בקטע שבין רח' בלוך ורחוב וייצמן, סירוב ראש העיר לפרסם נתונים על הצפיפות בכיתות בגבעתיים.

ספורט קהילתי

בשנת 1998 עת נכנסתי לתפקידי כסגן ראש עיריית גבעתיים, הנהגתי את הספורט הקהילתי שכלל טורנירים כיתתיים ובית ספריים בעיקר בתחום הכדורגל וגם בתחום הכדורסל, נתתי מענה לילדים מעוטי יכולת לקבל חוג כדורגל, אחת לשבוע, חינם על חשבון העירייה.

פתחתי את אולמות הספורט באמצע השבוע ובסופי שבוע לשימוש התושבים ללא תשלום בהשגחת העירייה.

באותה תקופה, ראש העירייה הנוכחי היה מנהל מחלקת הספורט בעירייה.

הספורט הקהילתי בגבעתיים סחף אחריו מאות בני נוער.

הספורט הקהילתי בגבעתיים חדל לפעול עם סיום תפקידי, כי ראשי הערים התביישו להודות שהצלחתי להרים מפעל חינוכי ספורטיבי שעזר רבות לקידום הספורט ולקידום השכבות החלשות.

בזבוזים בעירייה

ראש העירייה דחה את הצעתי לפרסם מכרזים חדשים למרבית נותני השירותים בעירייה, פרסום המכרזים יכול לחסוך לעירייה בין 20 ל40 אחוז בכל מכרז שיפורסם מחדש.

7 מליון ש"ח שכחה העירייה לגבות מהיזם של קניון גבעתיים

העירייה "טעתה" ולא גבתה 7 מליון ש"ח אגרות בנייה מהיזם שבנה את  קניון גבעתיים.

10 מליון ש"ח שכחה העירייה לגבות מחברת משהב ומבני אופיר ע"י העירייה  בפרויקט פינוי בינוי ברח' ערבי נחל דרשה העירייה סך 10 מליון ש"ח אגרות פיתוח, העירייה ויתרה על סך זה כדי לקדם את התוכנית, לפתע פתאום אישרה העירייה תוספת של 185 יחידות דיור בנוסף לפרויקט המקורי של פינוי הבינוי, לא ידוע לי כי ראשי העירייה  ראובן ורני דרשו יחד עם אישור 185 יחידות הדיור, את 10 המיליון שהעירייה ויתרה עליהם בשלב ראשון של התכנית

מתחם ההסתדרות

חשיפה ראשונה שלי לתושבים כי ראש העירייה נבהל והחליט לבטל את תוכניות הבנייה של מתחם ההסתדרות.

 11.7.16 התקיים דיון בוועדה המחוזית בעניין תוכנית מתחם ההסתדרות, הופעתי בפניי הוועדה וטענתי כי יש לשנות גבולות התוכנית כך שהתוכנית תכלול את הבניינים ואת המרכול ( סופר מרקט) הכלואים בתוך המשולש, משמר הירדן, ההסתדרות וקיבוץ גלויות, טענתי כי משולש זה לא נכנס לתוכנית משיקולים זרים כדי שמול ביתו של ח"כ ושר לשעבר מיכה חריש לא ייבנו מגדלים, בנוסף טענתי שתוכנית השימור למתחם מיותרת ויש לכלול במתחם את מתחם הצופים, כיום מתחם הצופים נראה כמו מעברה, מוקף במכולות המלאות עצים כאשר המקום זקוק לשיפוץ רציני וזאת ההזדמנות הטובה לכלול את מתחם הצופים בתכנית.

מתחם ההסתדרות 2

עיריית ראשון לציון יוזמת פרויקט פינוי בינוי בשכונת רמת אליהו, העירייה היא היזם וזאת כדי לקדם את הפרויקט ולמנוע עיכובים מיותרים. כתבה נרחבת בעניין פורסמה ביום 07.09.16 במוסף The Marker של הארץ. כותרת הכתבה: "העירייה נכנסת לנעליו של המאכר".

רכבים נטושים

בגבעתיים מפוזרים עשרות כלי רכב נטושים אשר לא מטופלים ע"י העירייה. ברח' ל"ה, בקטע שבין רח' קק"ל לרח' עליית הנוער יש לפחות 3 כלי רכב נטושים, שחלקם ללא מבחן שנתי מזה כ6 שנים. רשלנות ראש העירייה בעירייה נועדה להגדיל את קנסות החניה.

 

חפשו אותי בפייסבוק : אלי סמוכה (בעברית) או בקשו חברות בפייסבוק

 

אלי סמוכה אלוף ישראל במרוצי אופניים בשנים 1969-1974 לסירוגין במדי קבוצת הפועל רמת גן גבעתיים, קבוצה אותה הקים בשנת 1972 כאשר בשנה זאת אלי סמוכה זוכה ב2 תארים, גביע מדינה בוגרים, שנת 72 וספורטאי שנה של מעריב 1972.