אלי סמוכה עו"ד לראשות העיר- כרוז מאי 17

מבקר העירייה

ראש העירייה רמס ברגל גסה את פקודת העיריות כאשר פעל ללא מבקר עירייה במשך למעלה משלוש שנים.
רק לאחר התראתי בעניין, נבהל ראש העירייה ופרסם מכרז למבקר עירייה.

רשלנות ראש העיר

ראש העירייה שכח להכין תכנית מתאר שתיתן מענה לפינוי מתחמים בגדלים שונים במסגרת תמ"א 38. רק בעקבות ביקורת שלי בעניין התעורר ראש העיר.

אסון

ראש העירייה אישר הוספת 11 יחידות דיור ללא חניה וללא ממדים ברח' ויצמן 14. תמ"א 38 ללא תוספת חניה הנה אסון לגבעתיים.

 אסון בהמתנה באולם ספורט

תלמידים ומשתתפי חוגים אחרים באולם ספורט בבית ספר אלון היו נתונים לסכנת פציעות במשך שנים, ראש העירייה ידע ואולם רק לאחר שהצפתי אתה הנושא בפייסבוק בפייסבוק התרחש השיפוץ.

תמ"א 38

ראש העירייה לא הקים מנהלת להתחדשות עירונית כפי שמחייב החוק החדש בעניין תמ"א 38. לאחרונה התברר כי מרבית התושבים חותמים על הסכמים מבלי שהם מבינים את תוכנם.

הגדלת תקן חנייה

ראש העירייה מסרב להגדיל את תקן החנייה כך שכל דירה מעל 75 מ"ר תחויב בהתקנת שני מקומות חנייה. משמעות הדבר ש-30% מתושבי גבעתיים לא ימצאו חנייה בעירם בעוד ארבע שנים.

אחדות העבודה

ועדת ערר נתנה החלטה בעניין מכפילי חנייה בפרויקט תמ"א 38 ברחוב אחדות העבודה פינת חניתה. ראש העירייה חתם על היתר בנייה שונה מהחלטת הועדה.

קניון בורוכוב

ראש העירייה עומד לאשר הוספת קומה שלמה בשטח עיקרי של 492 מ"ר בקניון בורוכוב. סגנית ראש העירייה לשעבר אורלי ניב שיווקה בעבר ולטענתה חדלה לשווק את מרכז הרופאים בקניון בורוכוב. מדובר בפעילות החורגת ממנהל תקין ונגועה בניגוד עניינים, ורשויות הביקורת החיצוניות התבקשו לבדוק את העניין. אורלי ניב וראש העירייה- שניהם חברים במליאת הועדה לתכנון ולבנייה- יד אחת מאשרת, וביד השנייה גוזרים קופון. לא שכחנו כיצד אורלי ניב עזרה למירי סלומון להפעיל את האולם הקטן בבית ספר בורוכוב.

 מנגנון מנופח

ראש העירייה מסרב לקיים הבטחה שהשמיע בתקשורת ולפיה יצומצם מנגנון העירייה על ידי תוכנית הבראה.

 ראש העירייה נבהל מהביקורת

מאז שהודעתי על התמודדותי לראשות העירייה, ראש העירייה נכנס לפאניקה והחליט להכפיל את הוצאת הפרסום במוקומונים. גבעתיים פלוס הינה אחת הדוגמאות.

מפגש תושבים בבית ספר ברנר

ראש העירייה לעולם לא יפרסם את הדברים שנשאל ואת התשובות שניפק במפגש תושבים בבית ספר ברנר בנובמבר 2016: מדוע הוא מנהל את העיר עם 500 עובדים (!!!)? מדוע הארנונה למגורים בגבעתיים כפולה מזו של תל אביב? מדוע אין שקיפות בפעולות העירייה?

שכונת בורוכוב זועמת

תוכנית להוספת כ-500 מ"ר נוספים וקומה נוספת למרכז המסחרי בבורוכוב מסעירה את התושבים. אורלי ניב, בעבר סגנית ראש העיר, פרסמה קמפיין לשיווק מרכז הרופאים במרכז בורוכוב- פעולה שגובלת בניגוד עניינים מאחר והיא חברה בוועדה לתכנון ולבנייה שמאשרת את הוספת הקומה.

 אגף ההנדסה מפרפר

אגף ההנדסה הינו הלב הפועם של כל עירייה. בגבעתיים פועל האגף תוך פרפור מתמשך, כאשר מונתה מהנדסת עיר ללא רקע מתאים ונאלצה לעבור השתלמויות מיוחדות בנושא בניין עיר. גם היועצת המשפטית שנבחרה ע"י קוניק אינה מתמחה בתחום התכנון והבנייה, ולכן העירייה נשענת על ליווי חיצוני. חרף המצב המחפיר באגף,  ראש העירייה מסרב להידרש לנושא. כתוצאה מכך, יזמים, קבלנים ותושבים נעזרים ב"מקדמי תוכניות בנייה", ובשפה פשוטה: פונים למאכרים.

עיון בתכניות בניה- גרסת שלום עליכם (אגף ההנדסה מפרפר ב')

ראש עיריית תל אביב סרק לפני שנים את כל תיקי הבנייה בארכיון ההנדסה כל אזרח או יזם המעוניין לעיין בתיק בניין יכול לעשות כן מביתו באמצעות האינטרנט. בגבעתיים עדיין לומדים את הנושא ובכך פוגעים בשירות לתושב.

מגרש מדרוני למשטרה (אגף ההנדסה מפרפר ד')

נפתחה חקירת המשטרה בכל הקשור למגרשים מדרוניים שאושרו על ידי ראש העירייה בגבעתיים.

סיעת עלה תאנה במועצת העירייה

מרץ בראשות ויוי וולפסון  הליכוד בראשות טלי ארגמן ואורי רשטיק מסיעת העבודה ומושיק גולדשטיין מסיעת הבית היהודי, להלן סיעת עלה התאנה המשותפת  משמשים עלי תאנה למחדלי ראש העירייה.

איחוד גבעתיים עם העיר השכנה

 על רקע חובות העירייה , האם נתאחד?

 ראש העירייה פוגע באיכות הסביבה

ראש העירייה מתרשל ומתעלם  מחובתו לצמצם עומסי תנועה בעיר מסרב לבצע תוכנית בניין עיר מאושרת לפיה יתווסף נתיב לנסיעה נוסף ברח' ערבי נחל מגבעתיים לכיוון הבורסה ותחנת רכבת סבידור. ביצוע התוכנית יצמצם מאוד את פקקי התנועה מדי בוקר ברח' ערבי נחל.

 מנכ"ל העירייה

דרשתי שקיפות בעניין הוצאות רכב וכיבוד  חודשיות של המנכ"ל-  אך ראש העירייה התנגד. מנכ"ל העירייה החליט להיעזר בחבריו ולגייסם האחד לתפקיד יועץ משפטי והשני לתפקיד יועץ כלכלי. כל אחד מהיועצים קיבל בתחילת הקדנציה כ-30,000₪ בחודש. מנכ"ל העירייה בעבר בעיר "גדולה" כמו גבעתיים לא העסיק יועצים כלכליים ו/או משפטיים. בשפה פשוטה: מנכ"ל אחד במחיר שלושה. בעבר, כשחיים ברזל כיהן בתפקיד, לשכת המנכ"ל הייתה הלב הפועם של העירייה.

יחיאל אושרי

מכהן כמנהל אגף התברואה, התקבל לעבודה ע"י אפי שטנצלר בשנת 1993 וזאת לאחר "שהתנדב לתלות שלטי בחירות בעבור שטנצלר". יחד  התקבלו לעבודה בעירייה גם אשתו, בנו ואחיו.

 שכונת בורוכוב מחכה

א. להוסיף מקומות חניה אלכסוניות בכל הרחוב ולחדש את הכביש.
ב. להעביר כיתות א'-ד' מבית ספר בורוכוב למבנה תלמה ילין.

 הצפיפות בכיתות

ראש העירייה פתח לפני שנתיים וחצי את  שנת הלימודים של כיתות א', בבי"ס  בורוכוב כאשר בשתי כיתות היו 39 תלמידים ובכיתה הנוספת 37 תלמידים.

 מעונות יום

מחסור חמור במקומות לילדים במעונות ובגני ילדים לגיל הרך.

הוזלת צהרונים

ראש העירייה נבהל מביקורתי בעניין, ובתגובה פרסם במוקיומון ביום 23.6.17 כי בדעתו להוזיל את הצהרונים. היכן בדיוק היו ראש העיר והגועליציה בארבע השנים האחרונות???

ניקוז מי הגשמים

קולטני הגשם בסמוך למדרכות לא נוקו במשך שנים. התוצאה הינה זרימת מים על הכביש בימי גשם במקום בתעלות הניקוז.

ויוי וולפסון

יו"ר סיעת מרץ מכהנת כסגן בשכר ועלות שכרה ולשכתה כ-50,000 ש"ח בחודש. מה עשתה ויוי עבורכם מאז כניסתה לתפקידה שמצדיק את שכרה?

כבישים מסוכנים

ראש העירייה מסרב לקרצף ולחדש כבישים מסוכנים. ביניהם: הכביש ברח' כצנלסון בקטע שבין רח' בלוך ורחוב וייצמן, רחוב ברוכוב וברחוב כצנלסון 45 יש חריץ בכביש שגורם לתאונות אופניים.

 ספורט קהילתי

בשנת 1998 עת נכנסתי לתפקידי כסגן ראש עיריית גבעתיים הנהגתי את הספורט הקהילתי שכלל טורנירים כיתתיים ובית ספריים בעיקר בתחום הכדורגל וגם בתחום הכדורסל, נתתי מענה לילדים מעוטי יכולת לקבל חוג כדורגל, אחת לשבוע, חינם על חשבון העירייה, פתחתי את אולמות הספורט באמצע ובסופי השבוע לשימוש התושבים ללא תשלום בהשגחת העירייה. מאז שקוניק היה מנהל מדור הספורט- הספורט הקהילתי חוסל.

בזבוזים בעירייה

ראש העירייה דחה את הצעתי לפרסם מכרזים חדשים לנותני השירותים בעירייה, ובכך נפגעת הקופה העירונית.

מתנות במיליונים 1#

7 מליון ש"ח (!!!) נתנה במתנה העירייה כאשר שכחה לגבות מהיזם של קניון גבעתיים  בעבור אגרות ושירותים.

מתנות במיליונים 2#

10 מליון ש"ח ניתנו במתנה בפרויקט פינוי בינוי ברח' ערבי נחל, עת ויתרה  העירייה על סך 10 מליון ש"ח אגרות פיתוח.

מתנות במיליונים 3#

בנוסף ל-10 מיליון, לפתע פתאום אישרה העירייה עוד פינוק ליזם: תוספת של 185 יחידות דיור בנוסף לפרויקט המקורי. ומה עם הרחבת הכביש?

מתחם ההסתדרות

ב-11.7.16 התקיים דיון בוועדה המחוזית בעניין תוכנית מתחם ההסתדרות. הופעתי בפני הוועדה וטענתי כי יש לשנות את גבולות התוכנית כך שהיא תכלול את הבניינים ואת המרכול הכלואים בתוך המשולש, משמר הירדן, ההסתדרות וקיבוץ גלויות. טענתי כי משולש זה לא נכנס לתוכנית משיקולים זרים כדי שמול ביתו של השר לשעבר מיכה חריש לא ייבנו מגדלים.

 מתחם ההסתדרות 2

עיריית ראשון לציון יוזמת פרויקט פינוי בינוי בשכונת רמת אליהו, העירייה היא היזם וזאת כדי לקדם את הפרויקט ולמנוע עיכובים מיותרים. כתבה נרחבת בעניין פורסמה ביום 07.09.16 במוסף The Marker של הארץ. כותרת הכתבה: "העירייה נכנסת לנעליו של המאכר".

רכבים נטושים

בגבעתיים מפוזרים עשרות כלי רכב נטושים. היוזמה להקצות חנייה לפריקה וטעינה, הינה רעיון חלמאי.

תיאטרון גבעתיים ע"ש ירון

ראש העירייה שינה בצעד גס ותמוה את שמו של תיאטרון גבעתיים אשר עתה נושא את שמו של יצחק ירון ז"ל; אותו ירון שנכשל בכך ששינה את ייעודו של מגרש המכתש של הפועל ר"ג-גבעתיים לבנייני מגורים.

גבעת קוזלובסקי

ראש העירייה מנסה לגנוב את דעת התושבים בכדאיות חילופי שטחים של העירייה עם חברו הטוב וחלק מהבעלים של גבעת קוזלובסקי- משה סלם. אין כל סיבה להוסיף פארק בגבעת קוזלובסקי מכיוון שמיקומה אינו בטבורה של עיר וניתן להגיע אליו רק ברכב כך ש-90% מהגמלאים יהיו מנועים מלפקוד אותו.

מרכז הנוער בכורזין

העירייה שכרה חלק מאולם השמחות "רנסנס" ברחוב כורזין. מעשה לא אחראי, וטוב לבטל את הסכם השכירות במהירות המרבית- כל הפרטים באתר שלי.

מרכז שזר

הצעתי להרוס את המבנה בעל התכנון הלקוי ולבנות מחדש מבנה בן 5 קומות בעל בריכה לימודית וחניון תת קרקעי. להקמתו אפשר להיעזר בתרומות מחו"ל כפי שעושות ערים אחרות.