לכבוד:                                                                                                                                                                     12.8.11

שר התחבורה

שר המשטרה

הנדון: הצעות לתיקון תקנות תעבורה לרכב דו גלגלי

  1. משטרת ישראל פתחה בחודשיים האחרונים במבצע אכיפה חסר תקדים כנגד רוכבי קטנועים העולים למדרכה לצורך חנייה.
  2. תקנות התעבורה מאפשריים כיום כניסה לחצרים תוך כדי חציית מדרכה , השוטרים מפרשים זאת כעלייה למדרכה לצורך חציית בלבד, כלומר לא קיימת אפשרות בחוק לעלייה למדרכה ונסיעה ו הובלת הקטנוע במקביל לכביש, לא כאשר הקטנוע מונע ולא כאשר הקטנוע כבוי ומובל רגלית.
  3. יש לשנות תקנות תעבורה בדחיפות לפיהם מותרת נסיעה על המדרכה לצורך חנייה ו\או יציאה לחנייה כאשר המרחק המקסימאלי לנסיעה על המדרכה אינו 50' מטר והנסיעה תתבצע במהירות של 10 קמ"ש.
  4. עד לשינוי תקנות תעבורה יש להנחות את משטרת ישראל שלא לבצע אכיפה בעניין נסיעה על המדרכה כל עוד הנסיעה על המדרכה אינה מסכנת עוברי דרך.
  5. ביום 11.8.11 נתקלתי ברחוב חסום ברמת גן רחוב הדר, בסביבה עמד שוטר ממשטרת התנועה יחידת תנועה דן בשם: סופר גולן כאשר רשם דוחות לרוכבי קטנועים.
  6. כאזרח שאכפת לו החלטתי לפנות לשוטר כדי להודיע לו שהרחוב חסום הגעתי לשוטר כיביתי את מנוע הקטנוע ירדתי מהקטנוע דחפתי את הקטנוע מטר אחד עד לשוטר והודעתי לשוטר שרחוב הדר סגור .
  7. השוטר ביקש מימני את הרישיונות, לתומי חשבתי שהשוטר מבקש לבדוק את הרישיונות אך להפתעתי הרבה התברר לי כי השוטר החליט לרשום לי דוח תנועה שמספרו 23-1-03464923 ד  על כי לא צייתתי לתמרור 402.

10. הסברתי לשוטר שבסך הכל באתי במיוחד אליו כדי להודיע לו על רחוב חסום, השוטר אמר לי שלא קיבל הודעה בקשר על רחוב חסום ואם אני רוצה אני יכול לפנות למוקד 100 ולהודיע על רחוב חסום .

11. התפלאתי על תגובת השוטר למרות שהרחוב החסום נמצא 20 מ' ממקום עמידת השוטר והשוטר ראה שהרחוב חסום.

12. שאלתי את השוטר מה העברה שהוא רושם לי דוח והשוטר הסביר לי באופן נחרץ שמאחר וכיביתי את המנוע והלכתי ברגל המדרכה אני למעשה הזזתי את הקטנוע עם מנוע דומם לכן הקטנוע אינו מבוטח מאחר והקטנוע אינו דולק ואם תהיה תאונה לא יהיה מי שישלם את הנזק.

13. השוטר נמנע מלרשום את דברי הנהג ורשם תיאור הזוי לפיו נכנסתי עם הקטנוע לאין כניסה.

14. לאחר סיום כתיבת הדוח ביקשתי לראות האם השוטר רשם את דברי הנהג כמתחייב.

15.  התפלאתי לגלות שהשוטר לא רשם את דברי הנהג ולאחר שעמדתי על זכותי שדברי יירשמו רשם השוטר את דבריי מאבק לדף הדוח כך שלא בטוח שדבריי יועברו לבית המשפט.

16. שאלתי את השוטר האם מותר לי להוריד את הקטנוע מהמדרכה לכביש שהרי השוטר הודיע לי נחרצות שאסור לרכוב על המדרכה כשהמנוע פועל ואסור להוביל את הקטנוע על המדרכה כשהמנוע אינו פועל.

17.  השוטר ענה לי כי אני יכול לחזור לכביש כאשר אני מוביל את הקטנוע אמרתי לשוטר כי למעשה השוטר מבקש ממני לבצע עברת תנועה לפי ההגדרות שהגדיר בפתיחת המפגש עימו .

18. השוטר ענה לי דברים מבולבלים לפיהם אם לא אבצע מה שאמר אצטרך לעמוד לידו יום שלם.

19. השוטר גם הסביר לי כי עליית קטנוע למדרכה מותרת על פי תקנות תעבורה רק אם היא עלייה אנכית למדרכה כלומר בזווית של 90 מעלות וזאת לצורך כניסת הקטנוע לחצרים.

20. המפגש ההזוי עם השוטר הזכיר לי מערכון של הגשש החיוור ובו נראה אדם המוביל בובת כלב הקשורה ברצועה, כאשר שוטר ניגש לאדם ורושם לו דוח מאחר ולכלב אין מחסום וכל הסבריו של האדם שמדובר בכלב מפלסטיק לא עזרו.

21. כל הספור המוזר הזה ואלפי סיפורים כאלה המתרחשים מדי יום נובעים מכך ששר התחבורה לא מצא לנכון לשנות תקנות תעבורה לפיהם תותר רכיבת קטנוע על המדרכה באופן זהיר לצורך חנייה.

22. אני מציע לשוטר המסור לעמוד מדי בוקר ליד חניון הקטנועים בבית המשפט השלום ולרשום כאלפיים דוחות ביום לכל עורכי הדין השליחים והעובדים העולים לחנייה במקום.

23. אם השוטר יהיה מספיק חרוץ ויבקש גם מחבריו לכתוב דוחות כאלה אז קופת המדינה תצליח לגייס כמאה מליון שקל מדי יום עבור דוחות של קטנועים שבסך הכל מבקשים לחנות על המדרכה.

24. הגיע הזמן להקים קבוצת מחאה בפייסבוק בעניין זה כדי ששר המשטרה ושר התחבורה יתעוררו ויתנו מענה דחוף לבעיה.

25. הכותב שימש בעבר כסגן ראש עיריית גבעתיים ויושב ראש ראשות תמרור בעיריית גבעתיים.

26. חלק עיקרי של השיחה עם השוטר הוקלט וניתן יהיה לקבלו לפי דרישה.

בברכה

אלי סמוכה